Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 11. 2007

Maurice vom grossen Haus se narodil 3.8.2007 v Německu ve městě Quendstedt

 

mauri-prosinec-2010--121-.jpg


 


, domů jsme si ho přivezli 25.10.2007. Barva: blue silver tabby point with white - SIBx (as 09 21 33)

Maurice je testovaný na FeLV a FIV, s negativním výsledkem, očkován proti FeLV. Je testovaný na PKD, s negativním výsledkem. Ani není nosič mutace genu PKD1. HCM sonograficky 7.9.2009 - negativní.

Maurísek ve svých pěti měsících, 1.1.08 vážil 3600g. Baští všechno a baští rád. Dává přednost granulkám značky RC. A samozřejmě, jako správná šelma, syrovému masu. V půlroce váží jen 4kg. Nějak nás s váhou zlobí. V devíti měsících váží 4,8kg.

Maurísek je bezkonfliktní, velice hrdý kocourek. Už od mala ukazuje, že on je doma pánem. Ale naštěstí machruje jen před kočičkama. A s tím machrováním už ho to přešlo. Asi si řekl, že to nemá zapotřebí. Miluje Bellinku, ostatní celkem ignoruje. I když si do něj občas naše Sheila "bouchne", většinou i to ignoruje. On se přeci nebude s někým takovým zahazovat ...tak nějak se teď tváří. Maurísek nemusí chlapy, asi v nich cítí konkurenci...

Maurísek je ale bezkonkurenční mazlík, tak, jak se mazlí on, to žádná jiná kočička neumí, to bude asi tím, že je to kocourek. Maurísek musí mít vše pod kontrolou, je to také veliká osobnost. Proto i to mazlení má pod kontrolou, človkě ho nesmí pevně chytnout, vždy musí cítit volnost. To on sám se musí mazlit, ne, že k tomu bude nucený. Ač se s ním dějí věci, které nemá rád a které se mu očividně nelíbí, poslušně vše snáší. Mauríska hodláme trénovat na výstavy, chodíme s ním po návštěvách, zatím se vždy choval velice slušně.

Doufám, že z něj jednou vyroste krásný chovný kocour, po kterém budou krásná zdravá koťata.

Tak k 1/09 má Mauri váhu 5kg, má perfektní stavbu těla, celkem robusní postavu, krásnou širokou hlavu, perfektní barvu a tvar oka, perfektní posazení a tvar a velikost uší, perfektní srst...tak to jsou slova norské posuzovatelky z výstavy ze 13.12.08 ze Stromovky v Praze. Mauri se tam moc líbil, ale prohrál pouze s již "hotovým" dospělým kocourem Antonem Siberia, v konkurenci 7-mi kocourů. Povahově je to stále "mazlící se netykavka", když se chce mazlit, dokáže si to užít víc, než tři kočky dohromady, ale když nechce, nedá se ani pohladit, ale není agresivní, je nekonfliktní, na výstavách "tiše trpí", ale není vyděšený.

Na výstavách už Mauri až tak netrpí, naopak, chová se naprosto s přehledem, až namyšleně, hlavu drží hrdě vztyčenou.

Mauri je již vyřazený z našeho chovu. Ale jelikož Antje v Německu je z něj unešená, půjčila si ho na krytí na své dvě kočičky a poté bude Mauri definitivně vyřazen z chovu, bude vykastrován a bude plnit roli domácího mazlíčka.

Výsledky z výstav:

Praha Pyramida      1.3.2008     (7 měsíců)    Ex 1           BIV       Maria Rechowicz

Ustí nad Labem      12.7.2008   (11 měsíců)   V3                           Marie Říhová

Praha Stromovka   13.12.2008  (celkem 7 kocourů)  Ex 2            Mina Krogh

Praha KC                 17.10.2009                         Ex 1        CAC       Grazyna Malaga

Kladno                    28.11.2009                          Ex 1        CAC       Anne Veland

Praha Stromovka   12.12.2009                          Ex 2                        Dr.Irina Sadovnikova

Ústí nad Labem       16.1.2010                          Ex 1         CAC       Lee Selassa

                                                     Titul šampion

Rodokmen:

 


 rodokmen-maurice-vom-grossen-haus.jpg


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prohra s Antonem

(Eva Sovová, 4. 3. 2009 23:48)

Mám doma také NEM kocourka, tak čtu o nich kde co. Jak je možné, že nad Mauricem (dle mne bezchybným a nádherným) zvítězil kocour s pinčem a šikmýma blízko sebe posazenýma očima? Standard je zřejmě k ničemu...?

Maurísek

(Pomněnka, 9. 1. 2008 18:47)

Martino, tak hezky a výstižně píšeš jaký Maurísek opravdu je, jak se to jen tak nevidí! :-) Viděla jsem jeho mazlící video a můžu jeho supermazlivost jen potvrdit! Už se velmi těším, až ho uvidím na některé výstavě a taky věřím v jeho velký přínos pro chov něv v Čechách! Srdečně zdraví Pomněnka a něvský mazlíček Cairinka www.mojeneva.estranky.cz