Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 11. 2007

 

Flér z Nového Světa*CZ, nar.22.3.2007,

flerinka-unor-2011--42--v-ramecku.jpg

my jsme si jí domů přivezli 23.5.2007. EMS kód - barva SIBx n 09 33. Ve svých čtyřech měsících vážila 2100g, v osmi měsících 4000g, a v podstatě na 4 kilech už zůstala. V současné době (1.1.08) váží 4150g. Ve 13-ti měsících Flérinka váží 4550g.

Zdravotní testy:

Flérinka je testovaná na FeLV, FIV a FIP. Vše s negativním výsledkem. Je očkovaná na FeLV. Je testovaná na PKD, s negativním výsledkem. Ani není nosič mutace genu PKD1. HCM 7.9.09 sonograficky - negativní

Její otec, Faramir Siberian Star je testován na HCM s negativním výsledkem.

Jako malá odmítala jíst granulky, ale postupně se to naučila a dnes v podstatě nebaští nic jiného, než granulky zn.Hills a RC, stále ještě kotěcí, a syrové maso, hlavně hovězí a kuřecí, sem tam i vepřové.

Flérinka je veliká osobnost, je svoje, umí se neskutečně mazlit, ale také umí seknout, když se jí něco nelíbí. Od malička, vlastně hned, jak jsme si jí přivezli, si v naší kočičí smečce zjednala respekt, ihned se tu cítila jako doma, okamžitě po příjezdu baštila a ostatní koček se ani moc nebála.

Ač by podle rodokmenu měla být asi veliký poplašňák, tak musím říct, že není. Na své první výstavě byla přeci jen trochu vyděšená, u posuzovatele se ani nehla. Jinak doma je Flérinka klidná, vyrovnaná, návštěvy jí z míry a klidu nevyvedou.

Flérinka je hrozně hrdá elegantní vznešená kočička, je moje favoritka, i když moc dobře vím, že není dokonalá. Pro mně bude vždycky kočička č.1. A ona to moc dobře ví.

Má mě omotanou okolo prstu, dá mi znamení mňoukáním a já hned běžím drbat, mazlit, hladit a také podsunout její oblíbené granulky.

Její nejoblíbenější kamarád je Anniesek, mezi nimi je veliká láska. Opravdu se mají moc rádi, navzájem na sebe volají.

Flérinka je moje zlatíčko, je na mně závislá, máme se navzájem rády. Moje malá dáma mi bezmezně věří. I když se snažím nedělat mezi našimi kočičkami rozdíly, Flérinka je a vždy bude moje největší zlatíčko.

Flérinka v 10/08 váží 4950g. Bohužel přišla v prosinci 08 o svoje první koťátka, potratila kvůli cystě. Doufám, že se vše bez následků "spraví" a já se přeci jen někdy dočkám od mého zlatíčka koťátek.

První a poslední koťátka se Flérince narodila 21.5.2009, ná vrh B. Koťáka jsou velice krásná, všechna, až na Blanche, jsou v chovu. Bohužel, při další říji, při dalším krytí se znovu objevila cysta a opět silná zánět dělohy, pro který musela být Flérinka vykastrována.

Zůstala u nás jako náš domácí mazlíček, už jí nebudu nikdy zatěžovat výstavami. Jako kastrátka má ovšem v chovné skupině složité postavení a bohužel, Flérinka nemusí zrovna mít koťátka ve své blízkosti. Doufám, že to ale zůstane i nadále zvladatelné a Flérinka bude u nás moci zůstat. V případě, že by se situace zhoršila, až vyostřila, musela bych Flérince najít vhodnou náhdraní milující rodinu. Opravdu ale doufám a věřím, že k tomu nikdy nedojde. Nedokážu si představit, že bych musela být bez Flérinky.

Bohužel, nepředstavitelné se stalo....11.3.2012 mi volala paní a nutně chtěla koťátko, přišla o svoji kočičku....když jsem koťátko neměla, řekla, že nevadí, že to nemusí být koťátko, že by moc ráda kočičku, která s ní bude spát, mazlit se, koukat na televizi....a protože Flérinka nemá ráda koťátka a Stasy a protože paní se jmenuje Kočová....v pondělí, 12.3.2012 už Flérinka odjížděla do svého nového domova, do Liberce. Je tam rozmazlovaný a hýčkaný jedináček.....zlato moje nekrásnější a nejlepší, přeji Ti krásný šťastný spokojený dlouhý život!!!

 

 

Výsledky z výstav:

Ústí nad Labem       3.11.2007      V1     Martin Šanda

Praha Pyramida       1.3.2008       Ex 2   Maria Rechowicz
 

Rodokmen:


 rodokmen-fler-z-noveho-sveta.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Flérinka

(Pomněnka, 9. 1. 2008 18:53)

Flérinka zlatíčko :-) Milá, něžná, přítulná, papací, hezoučká kočička, co víc si přát :-)
Opět smekám za upřímnost a je znát ta láska, s jakou o ní píšeš :-) Já věřím, že Fler bude jednou skvělá máma a dá kvalitní něvičky :-)

Něvičky

(Jana, 7. 1. 2008 22:49)

Dobrý večer, teším sa z Vaších stránok, sú naozaj podarené a taktiež mačičky sú úžastné. Želám veľa chovateľských úspechov:))
Jana
www.devillia.sk