Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ch Yagodka Neva´s Mystery

25. 4. 2011

               Ch Yagodka Neva´s Mystery

kolaz_2_v_ramecku.jpg

Jahůdka přiletěla z Moskvy spolu se svým bratrem a sestrou. Je to nádherná robusní mohutná kočička s vynikající povahou. Jahůdce se dají vytknout snad jen světlejší oči. Ale je ještě mladá, třeba jí ještě ztmavnou.

Narozená 19.5.2010.

Barva blue tabby point with white

EMS kód: NEM a 03 21

Váha v 10-ti měsících 4,4kg.

Váha v 1 roce  5kg

Zdravotní testy:

FeLV a FIV negativní

UZ vyšetření PKD a HCM (5/2012) negativní

Genetický test - negativní

Jahůdka bohužel po první říji, v šesti měsících dostala zánět dělohy. Podstoupila a velmi trpělivě vydržela dvouměsíční léčbu - aplikaci antibiotik. Jahůdka není žádné tintítko, tak to pro ní nebyl žádný problém a cestování jí také nedělá nejmenší potíže. Nicméně na doporučení veterináře jsme ji nechali po léčbě nakrýt. Je to jediná šance, že by se hormony mohly srovnat nebo by tak mohla mít alespoň jedny koťátka. Po povolení poradce chovu byla Jahůdka předčasně uchovněna a nakryta a 25.4.2011 porodila celkem 6 koťátek, bohužel 1 se narodilo mrtvé. Ale i tak je to veliký úspěch u tak mladé kočičky po léčbě 5 koťátek. Sice se narodila předčasně, 60.den, protože Jahůdka hodně přibrala a tak již zřejmě svojí váhu neunesla. Ale zdá se, že vše mimča zvládnou, k životu se mají.

Mimča i Jahůdka vše zvládly. Jahůdka za vydatné podpory a pomoci Stasynky. Koťátka Jahůdky jsou úžasná, a to až tak, že jsem se rozhodla si tři miminka nechat...kočičku Florentinu, Florencii a kocourka Flashe. Toho ale jen dočasně, jelikož vlastně mám v chovu i jeho maminu (ťukám....snad má všechny problémy Jahůdka už za sebou) a  do budoucna budou i jeho dvě sestry a tak by moc veliké pole působnosti  u nás Flash neměl. Ale proto, že toto spojení se již nikdy nebude opakovat, proto, že jeho otec, Georg Velikii Ohotnik, je již vykastrovaný a další koťátka už po něm nikdy nebudou, rozhodla jsem se, společně s dalšími chiovatelkami, Flashe v chovu ponechat, dokud to jen půjde.

Jahůdka je v pořádku, koťátka odchovala, dnes, 9.9.2011 se její váha ustálila na 4,8kg, je to povahově neskutečně milá kočička, jen u "pudrování " si vrčí pod fousy, ale jen tak, aby se neřeklo, nic neudělá. Jahůdka je také hodně upovídaná kočička, ale asi jako každá něvička. Mám pocit, že je to velice "ukecané" plemeno. Na každé zavolání "odpoví". Je to mazlíček. Je prostě úžasná. Doufám, že do budoucna už bude vše v pořádku a Jahůdka už nebude mít žádné potíže. Nyní pro ni plánuji nějaké výstavy a pak se uvidí...budeme se muset poohlédnout po nějakém vhodném ženichovi.

 V listopadu dosáhla Jahůdka bez problémů titulu šampion. Jednou byla dokonce nominovaná. Bez problémů ustála i stewarda a nyní už netrpělivě čekáme na Jahůdky říji. Ženicha už máme vybraného....ještě Jahůdky aktuální váha (leden 2012) - 5,3kg!!! Jahůdka je téměř dokonalá v typu. Jen očíčka by mohla mít tmavší odstín modré, ale jinak snad nelze Jahůdce nic vytknout. Povahově se Jahůdka vůbec nezměnila. Neskutečně milá kočička, moc ráda se mazlí, přijde si sama, ale není "vnucovací" .  Už se moc těšíme na její miminka.


 Jahůdka byla kastrovaná po svém posledním vrhu, vrhu M. Je nám to moc líto, ale bohužel u Yagodky byla podle UZ vyšetření diagnostikovaná PKD. Bohužel i cca třetina jejich potomků  je PKD pozitivní. Podle UZ vyšetření. Všichni majitelé koťátek po Yagodce byli informováni. Všem jsem doporučila UZ vyšetření, u chovných kočiček jejich vyřazení z chovu.

Jahůdka má vynikající charakter, věřím, že ona u nás bude moc zůstat i jako kastrát. Na ní si nikdy žádná kočka nic nedovolila, každý nový přírůstek do rodiny Jahůdka adoptuje a uklidňuje...je to prostě naše zlatíčko.

Nyní jsou Jahůdce 4 roky. Stále je u nás, ale bohužel moc baští, baští hlavně kotěcí granulky a ty jí nedělají zrovna dobře, protože Jahůdka doslova tloustne před očima...potřebovala by dietu :-) Ale jinak je to stále stejné zlatíčko, takový obrovský chlupatý tank se zlatým srdcem.

Výsledky z výstavy:

MVK Kladno          27.11.2010  (6 měsíců)            EX 1                   Nurit Pahl

MVK Ústí nad Labem  18.9.2011 (tř.otevřená)    EX 1, CAC         Grazyna Malaga

Praha                      ..10.2011                                     Ex 1, CAC          Maria Riechowicz

Pardubice              12.112011 (tř.otevřená)           Ex, CAC             Maria Riechowicz

                                                                                               připodepsaná Berta Němcová

                                            Jahůdka dosáhla titul šampion

rodokmen-yagodka.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář