Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bella Luna von Jesscat, nar.16.8.2007,

 bellinka-unor-2011--47-.jpg

 

domů z Berlína jsme si jí přivezli 10.11.2007, EMS kód - SIBx  a33 (blue point). Bellinka je drobná kočička, ve čtyřech měsících vážila 2100g, 1.1.08 vážila 2300g. V pěti měsících váží 2500g. Žádný zázrak. V necelých devíti měsících váží 3350g. Je bohužel středně stavěná, na svojí velikost je stavěná celkem dobře. Její předností je její rodokmen a určitě velice velice mazlivá povaha.

Zdravotní testy:

Bella pochází z testovaného chovu na FeLV, tudíž se již netestovala a je naočkovaná na FeLV. Je testovaná na FIV, také s negativním výsledkem. A je testovaná na PKD, s negativním výsledkem. Ani není nosič mutace genu PKD1. Její otec testovaný na HCM s negativním výsledkem.

HCM sonograficky 7.9.2009 - negativní

U Belly dlouho trvalo, než jsme jí přesvědčili, že granulky jsou pro kočičku to nejlepší, ale nakonec jsme zvítězili, dnes už je baští suverénně. Ovšem ještě s větší chutí si dá syrové maso. Je to sice největší diblík, mezi našimi kočičkami, ale jak se podává maso, je vždy první a je z ní "hotový lev". Dává přednost granulám RC, ale už si občas vezme i Hills.

S Bellinkou jakoby jsme si pořídili malé mimino. Jakmile někoho spatří, hned brečí jako mimino, tímto způsobem si vynucuje mazlení, chování, Bella miluje lidičky, k životu nepotřebuje až tak kočičky, ale hlavně člověka. Vydrží se dlouhou dobu chovat a hladit...a tulit, nestačí jí obyčejné hlazení, vyloženě se chce tulit. Ještě jednu přednost má, je všude doma, v rámci trénování na výstavy jí občas vezmeme na návštěvu, a jak se jí někdo věnuje, je jí úplně jedno, kde je, hlavně když se chová. Je všude doma. Bella je sice maličká, ale rozhodně ne duchem. Je to sice rozmazlená princeznička, ale zároveň velice zvláštní osobnost. Chová se jako "topmodelka", umí se nosit, kroutit zadečkem, prostě "topmodelka". I výstavu prožívala bez nějaké újmy na psychice, hrála si, užívala si pozornosti a paní posuzovatelce se pohodlně uvelebila na stole. Snad jí její slunečná povaha vydrží i nadále.

Bellina je nadále stále stejná, povahově je to pořád naše malé miminko, silvestra 08 trávila koukáním na ohňostroj, když jí světýlka přestala bavit, rozvalila se na stůl a spokojeně si spala. Bellinka má opravdu super povahu, je střední postavy, má perfektní srst, v zimní srsti je jak medvídek, ale potvůrka bohužel ne a ne dostat říji. Už by jsme rádi koťátka, ale Bella je asi jiného názoru. Jsme ve fázi čekání na říji.
Aktuální váha Bellinky v 1/09 je 3,5kg.

3/09 tak už jsme ve fázi čekání...ne na říji, ale jestli se zadařilo krytí nebo ne....podařilo, teď už jen, aby vše dobře dopadlo.

Bellinka je i nadále velice přátelská, milá, mazlivá, přátelská i ke kočičkám, 28.2.09 jsme si přivezli novou kočička a Bellinka jí téměr adoptovala, stará se o ní, hlídá ji. Má opravdu sluníčkovou povahu.

Bellinka je matka našich vrhů A a C. Koťátka mají neskutečnoumazlivou a milou povahu. Všichni noví páníčci si je nemůžou vynachválit. Do chovu šly celkem tři kočičky z obou vrhů. Ostatní koťátka šla na mazlíka a svoji roli plní skutečně perfektně.

U Bellinky plánuji ještě jeden, poslední vrh, ovšem tentokrát bych ráda jiné spojení, tentokrát bych ráda vyzkoušela, jaká koťátka dá Bellinka s jiným kocourem. Už máme jednoho vyhlédlého, ale raději zatím nebudu prozrazovat, abych něco nezakřikla.

Jelikož je Bellinka lepší matka, než výstavní kočička, raději dostala tento úkol. Na výstavách se objevila pouze 2x, jednou jako sedmiměsíční kotě a podruhé na uchovnění v necelém roce.

Uchovněna byla na 2 roky, tudíž pokud jsme měli v plánu další koťátka, musela na výstavu znovu a tak se objevila po dvou letech, kdy si doslova užívala mateřské povinnosti a že si je skutečně Bellinka vždy užívá, na výstavě v Mostě. Nebyla zrovna v dobré náladě, na výstavy si už odvykla, navíc ji na posouzení nesl pro ni cizí člověk a také konkurence byla veliká...zkrátka Bellinka skončila až na 4.místě. Nicméně ji v podstatě nebylo nic vytknuto. Jen díky náladě a veliké konkurenci skončila čtvrtá, ale uchovněná je.  A tak si dál může užívat svých milovaných miminek. Ještě minimálně dvě šance mít bude. Má ještě vybrané dva ženichy.

Ve svých 3,5 letech (leden 2011) Bellinka po  svém třetím vrhu, váží 4,5kg. A to rozhodně není tím, že by měla někde tukové pošltářky. Bellinka krásně dorostla. Rozšířila se ji hlavička, a to i v čumáčku. Celkově zrobusněla. Má výbornou kvalitu srsti, na svůj věk a plnou barvu výborný kontrast. Má nádhernou barvu očí. A je to skutečně vynikající matka. Je schopná přijmout a odchovat i cizí koťátka. Momentálně je Bellinka na aktikoncepci a čeká, až jí dospěje ženich.

9.9.2011 - ženicha se Bellinka dočkala, porodila, po krytí s ním , 3.7.2011 svůj čtvrtý vrh, vrh H. Tentokrát měla jen dvojčátka, jednoho kluka a jednu holčičku. Nádherná miminka. Myslím, jsou sice "jen dvě", ale o to víc si na nich asi dala záležet a skutečně jsou to velice vyvedená koťátka. PO jejich odchování a odchodu do nových domovů se rozhodnu, co dál....ještě by se mi líbil jeden ženich pro Bellinku....ale uvidíme. Nechávám tuto stránku ještě otevřenou.....

Bellinka je matka našich vrhů A, C, D, H, I. Tímto její kariéra chovné kočičky končí. 8.2.2012 odešla se svojí dcerou Ice Queen do nové rodiny jako domácí mazlíček. Až si v novém domově zvykne, a já doufám, že to bude hodně brzy, protože lepší domov si Bellinka nemohla přát. Má celý veliký barák jen pro sebe a svoji dceru a čtyři lidičky na hlazení a mazlení. Bellinko hodně štěstí a ještě dlouhý krásný kočičí život!

Výsledky z výstav.

Praha Pyrmida      1.3.2008        Ex 4             Maria Rechowicz

Ústí nad Labem    12.7.2008       V2               Marie Říhová

Most                         18.5.2010       V4              ing.Martin Šanda

Rodokmen: 

 rodokmen-bella-luna-von-jesscat.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář